Rozpoczęty w 2019 roku projekt „Jedz zdrowo, żeby być zdrowym” to innowacyjna inicjatywa edukacyjna Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii prowadzona przez EIT Food i EIT Health, przy początkowym wsparciu EIT Climate-KIC i EIT InnoEnergy. Proponowany program edukacyjny ma na celu przekazanie nauczycielom aktualnych trendów w sposobie nauczania polegających na aktywnym zaangażowaniu dzieci ze szkół podstawowych (7-12 lat) w zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania, budowania prawidłowych nawyków żywieniowych i postaw prozdrowotnych, tak by nauka przebiegała w zabawny i atrakcyjny dla uczniów sposób. Innowacyjny, zgrywalizowany materiał został opracowany przez multidyscyplinarny europejski zespół, z zaangażowaniem nauczycieli, tak aby można go było łatwo wdrożyć do podstawy programowej nauczania. Proponowany zestaw materiałów edukacyjnych obejmuje animacje wideo, gry planszowe i scenariusz zajęć do zrealizowania z uczniami w klasie oraz gry w wersji online. „Jedz zdrowo, żeby być zdrowym” jest dostępny bezpłatnie w języku angielskim, duńskim, hiszpańskim, katalońskim, włoskim, polskim, czeskim i węgierskim i został wdrożony w całej Europie. Od 2019 roku przeszkolono z jego realizacji ponad 300 nauczycieli, a w zajęciach z jego wykorzystaniem wzięło udział już ponad 3500 uczniów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie „Jedz zdrowo, żeby być zdrowym” lub przeprowadzić z jego wykorzystaniem lekcje w swojej szkole? Zapoznaj się z materiałami, które możesz sam wydrukować i wykorzystać z uczniami podczas lekcji.

ZOBACZ MATERIAŁY