Dla rodziców

Jesteś rodzicem i zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko jadło dobrze? Nie od dziś wiadomo, że żywienie w okresie dzieciństwa w dużym stopniu wpływa również na stan zdrowia w dorosłym życiu. Jeżeli chcesz, by twoje dziecko prawidłowo się rozwijało i cieszyło dobrym zdrowiem do późnej starości powinieneś nie tylko zadbać o jakość jego diety w okresie rozwoju, ale także zaszczepić w nim dobre nawyki żywieniowe na całe życie.

Dobrze jemy wspiera nauczycieli w przekazywaniu wiedzy na temat odżywiania, ale to Ty masz kluczowy wpływ na to co je twoje dziecko. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w programie poprzez wspieranie dzieci w realizacji zadań przekazanych przez nauczyciela i wspólne gotowanie.

Poniżej znajdziesz artykuły, które pomogą Ci w kształtowaniu dobrych nawyków całej rodziny! Oraz przepisy kulinarne na proste dania, które możecie przygotować całą rodziną!

ARTYKUŁY

Zainspiruj się i zadbaj o siebie i całą rodzinę w grudniu.

.

Czy czekoladopodobny mikołaj to najlepsza rzecz jaką możesz podarować swojemu dziecku?

Dowiedz się dlaczego warto zapraszać dziecko do kuchni od najmłodszych lat!

Podobno potrzebujemy tłuszczu. Choć inny mówią, że tłuszcz to zło.Jak jest naprawdę?

Czas porannych pobudek, prac domowych i szkolnych przygód w pełni. A wraz z nim codzienne zmaganie się z dylematem, co zapakować dziecku do plecaka na drugie śniadanie….

Nowe zalacenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące aktywności fizycznej. Sprawdź czy Ty i Twoje dziecko ruszacie się wystarczająco dużo?

Czy zgadzacie się z nami, że najpyszniejsze pomidory to zdecydowanie te wrześniowe? A czy zdarzyło się wam kupić pomidora w grudniu, który przepięknie wyglądał, ale smakował jakby niczym ?

Zobacz jak powieneś postępować w takiej sytuacji. Nie czekaj.  Udaj się do specjlaisty. Działaj!

ZOBACZ WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

PRZEPISY

GRANOLA Z PATELNI

PIERNICZKI DEKOROWANE NATURALNIE

ZUPA KREM Z BIAŁYCH WARZYW

KOKTAJL ZIELONY

ZOBACZ WIĘCEJ PRZEPISÓW

INFOGRAFIKI Z KRÓTKIM KOMENTARZEM

Małe kroki prowadzą do wielkich zmian. Często to podkreślamy, pracując z dziećmi, rodzicami, personelem kuchni szkolnych.

Chcesz aby twoje dziecko zakolegowało się z warzywami? Wypróbuj nasze patenty. I pamiętaj, że warto próbować, ale nigdy nie zmuszaj.

Mini poradnik, dzięki któremu rozszyfrowywanie etykiet stanie się prostsze

Nie chodzi o ty by rodzice patrzyli jak dzieci zajadają warzywa. Chodzi o to, byśmy wszyscy je lubili!

gotowanie z dzieckiem

Gotowanie może być alternatywą dla czasu spędzanego online. Idźcie do kuchni. Przeczytajcie, dlaczego wspólne gotowanie jest takie ważne?

Przeczytajcie, jak możemy przestać marnować jedzenie. Wiecie, że przeciętna rodzina wyrzuca rocznie jedzenie o wartości 2500zł?

DIETA PLANETARNA

Dieta planetarna to wybór dobry nie tylko dla planet, ale też dla naszego zdrowia.  Małe kroki u każdego z nas mogą przyczynić się do dużej zmiany,