Partnerzy

Program Dobrze Jemy jest realizowany przez Fundację Szkoła na Widelcu w ramach jej celów statutowych i zupełnie bezpłatny dla szkół i nauczycieli.

Realizacja programu jest możliwa dzięki wsparciu partnerów.

Partner Strategiczny edycji 2020/2021

Tefal jest światowym numerem 1 wśród producentów w kategorii patelni, garnków i akcesoriów kuchennych. Wspiera program Dobrze Jemy od 2017 roku. Co roku Tefal przekazuje szkołom, które aktywnie uczestniczą w wyzwaniu konkursowym najwyższej jakości sprzęt ułatwiający prowadzenie edukacji kulinarnej w szkolnych klasach.

Partnerzy edycji 2020/2021

Kaufland to właściciel sieci sklepów w całej Polsce. Wspiera program Dobrze Jemy do Tego roku. Wspólnie z organizatorem programu zachęca do robienia świadomych zakupów, dokonywania dobrych wyborów konsumenckich i poszerzania wiedzy z tym związanej!

Monini to włoska firma rodzinna z ponad stuletnią tradycją i producent oliwy z oliwek extra vergine. W manufakturze położonej w górach Umbrii, powstaje uznana oliwa extra vergine z pierwszego tłoczenia. Marka Monini wspiera program Dobrze Jemy od 2019 roku i wspólnie z organizatorem zachęca do tego by tłumaczyć dzieciom czym są „dobre” i „złe” tłuszcze.

To firma zajmująca się hydroponiczną uprawą świeżych ziół w doniczkach i dystrybucją ziół ciętych. W asortymencie firmy znajdują się najróżniejsze świeże zioła– od tych najbardziej znanych i lubianych jak bazylia, pietruszka, kolendra, tymianek  czy mięta po bardziej wyszukane, jak choćby rukiew woda, czy bazylia tajska. Od 2017 roku firma Baziółka przekazuje do szkół biorących udział w programie zioła na szkolne parapety oraz zachęca do wspólnych eksperymentów kulinarnych- koniecznie z dodatkiem ziół

RestaurantClub to platforma jednocząca uczestników sceny restauracyjnej – Restauracje i Gości. Restaurant Club od 2017 roku wspiera program Dobrze Jemy i zachęca swoich użytkowników do przezywania darowizn na realizację programu w trakcie rezerwacji stolika. Jest również fundatorem nagrody w postaci wycieczki do restauracji dla zwycięskiej klasy i ogromnym promotorem zachęcania dzieci do poznawania kulinarnego świata.

Partnerem technologiczym projektu jest FRESHMAIL, za pośrednictwem którego możemy kontatakować się z nauczycielami oraz organizować webinary.

Bardzo zależy nam na jakości materiałów, które przekazujemy nauczycielom i uczniom. Tworzymy je we współpracy z nauczycielami, pedagogami, dietetykami. Bardzo cieszymy się, że program otrzymał Patronaty Honorowe od instytucji, którym tak jak nam zależy na edukacji żywieniowo-kulinarnej i budowaniu dobrych nawyków żywieniowych Polaków już od najmłodszych lat.

Patronat honorowy nad edycją 2020/2021 objęli:
Patronat medialny: