Prace konkursowe

Dziękujemy wszystkim szkołom za wielkie zaangażowanie w IV edycję programu  w roku szkolnym 2020/2021. Program na ten moment został zawieszony.

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

Znajdź zgłoszenie

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 18 im. Jana Brzechwy w Rybniku, Rybnik

Liczba głosów: 100 (praca zakwalifikowała się do drugiego etapu)

"Warzywa i owoce dają moce"

By zagłosować podaj adres E-mail, a następnie potwierdź linkiem z otrzymanej wiadomości

Przedszkole 4, Gdańsk

Liczba głosów: 100 (praca zakwalifikowała się do drugiego etapu)

Eksperymenty z warzywami i owocami

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego, Gorzów Wielkopolski

Liczba głosów: 100 (praca zakwalifikowała się do drugiego etapu)

Praca konkursowa "Warzywa i owoce dają moce "

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Starogrodzie, Siennica

Liczba głosów: 100 (praca zakwalifikowała się do drugiego etapu)

Prezentacja została stworzona na podstawie już zrealizowanych scenariuszy z programu Dobrze Jemy. Życzymy miłego odbioru:)

Zespół Szkół Specjalnych, Kościan

Liczba głosów: 100 (praca zakwalifikowała się do drugiego etapu)

Filmik "Warzywa i owoce mają moc". Filmik to krótkie podsumowanie projektu, realizowanego w naszej szkole. Czas spędzony podczas realizacji zadań pomógł nam w kształtowaniu u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych, zaowocował zdobytą wiedzą, ale przede wszystkim przyniósł naszym dzieciom dużo radości.

Szkoła Podstawowa im. Juliusza Ligonia w Strzebiniu, Strzebiń

Liczba głosów: 100 (praca zakwalifikowała się do drugiego etapu)

"Warzywa i owoce dają moce"

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach, Klucze

Liczba głosów: 100 (praca zakwalifikowała się do drugiego etapu)

"Dobrze i smacznie Jemy" - wspaniała zabawa to mało powiedziane. Szkoła na widelcu przeniosła nas w świat owoców i warzyw, pozwoliła na pokazanie naszych umiejętności. Zabawy podczas szycia owoców czy nasze Bananowe Love - fantastyczna nauka połączona z frajdą. Nauczyliśmy się sporo o zdrowym odżywianiu, o smakach kuchni świata. Mięliśmy okazje na wspólne śniadanie - nie ma nic piękniejszego jak szykowanie zdrowych smakołyków razem z przyjaciółmi. Każdy przyniósł coś innego - mięliśmy okazję nauczyć się innych połączeń smakowych. Przygotowaliśmy własną książkę kucharską! Wraz z rodzicami w domowym zaciszu szykowaliśmy wspaniałe potrawy! "Szkoło na widelcu"!!! Dziękujemy!!! Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach.

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńkiego w Czarkowie, Czarków

Liczba głosów: 100 (praca zakwalifikowała się do drugiego etapu)

Zdrowe i kolorowe kanapki warzywno-owocowe

Szkoła Podstawowa im. gen. J. Bema w Rudzie, Ruda

Liczba głosów: 100 (praca zakwalifikowała się do drugiego etapu)

„WARZYWA I OWOCE DAJĄ MOCE” Klasa IIa uczestniczy w konkursie „Dobrze jemy”, który jest wyzwaniem oraz zabawą dla uczniów. W tym roku nasze ukochane warzywa i owoce grają rolę główną w zadaniu konkursowym, a to między innymi dlatego, że 2021 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Owoców i Warzyw przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W ramach lekcji dotyczącej zdrowej żywności oraz prawidłowego odżywiania się przygotowaliśmy:  piramidę żywieniową;  przeprowadziliśmy wywiad z osobą dorosłą na temat: Jakie owoce i warzywa lubię i dlaczego?;  przygotowaliśmy smaczne kanapki wiosenne z ogromną ilością warzyw;  najsmaczniejsze sałatki warzywne i owocowe wykonane z ulubionych warzyw lub owoców;  na zakończenie wykonaliśmy uśmiechnięte buźki przygotowane z owoców i warzyw, zakończyły etap konkursowy.

Szkoła Podstawowa w Starym Kraszewie, Stary Kraszew

Liczba głosów: 100 (praca zakwalifikowała się do drugiego etapu)

Klasa I ze Szkoły Podstawowej w Starym Kraszewie przygotowała i nagrała przedstawienie klasowe pt.: "O królewnie Zuzance i jej cudownym uzdrowieniu". Uczniowie sami przygotowali dekorację i kostiumy do przedstawienia. Zebrali cenne informacje o walorach zdrowotnych warzyw i owoców. Nauczyli się swoich ról na pamięć. Wspólne zajęcia sprawiły dzieciom mnóstwo zabawy i pozytywnych emocji. Klasa I ze SP w Starym Kraszewie