Regulamin

Zgody rodziców

Znamy zwycięzców Konkursu II edycji Programu!

Bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia do konkursu!

Dziękujemy też wszystkim tym, którzy regularnie, w ciągu całego roku szkolnego prowadzili zajęcia edukacyjno-kulinarne ze swoimi uczniami. Jesteśmy zaszczyceni tym, że każdy z Was, drodzy nauczyciele zechciał dołączyć do naszego zespołu edukatorów, którzy wierzą w to, że ewolucja w zakresie żywienia dzieci i młodzieży jest możliwa i realna.

Dziękujemy za każde zdjęcie na mapie dobrych działań szkół i za każdego maila, który daje nam poczucie, że to co robimy jest dla was atrakcyjne, pożyteczne i idzie dalej w świat!

Po długich i burzliwych naradach wybraliśmy 12 szkół, których wkład i zaangażowanie szczególnie nas urzekły.

Miejsce I

ZSM nr 1, Jasło, koordynator Pani Małgorzata Mroczka

Pani Małgorzata przesyłała do nas w ciągu całego roku szkolnego bardzo regularnie sprawozdania z działań w szkole w ramach projektu Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu. Lekcjami edukacyjno-kulinarnymi objęte są dzieci ze wszystkich klas I-III w tej szkole. Koniecznie sprawdźcie na mapie dobrych działań co robili przez cały rok! W działania zaangażowani byli rodzice, personel szkolnej stołówki oraz lokalna społeczność! Ich praca jest sprawozdaniem z całorocznego poszukiwania źródeł dobrego jedzenia.

W związku z tym już 4 czerwca odwiedzimy szkołę w Jaśle, w której Grzegorz Łapanowski poprowadzi pokaz kulinarny i wręczy nagrody. W warsztatach kulinarnych udział weźmie klasa 2b.


Miejsce II

Szkoła Podstawowa nr 80, Gdańsk, koordynator Anna Krefta-Kowalczuk

W szkole programem objęte są dzieci z klas I-III. Większość klas wysłała do nas prace konkursowe. Mamy nadzieję, że wspólnie będziecie korzystać z nagród i dalej przygotowywać warsztaty kulinarne. Dziękujemy też za wszystkie relacje z zajęć dodane na mapę dobrych działań szkół, jesteśmy pod wrażeniem! Na wycieczkę kulinarną do restauracji zapraszamy klasę 1C.

WYRÓŻNIENIA

Wszystkie prace były szalenie kreatywne, ciekawe i pokazywały ogromne zaangażowanie nauczycieli, dzieci i rodziców. Wierzymy, w to, że nauka poprzez zabawę pozwala dzieciom zapamiętywać co jest dobre dla ich organizmu. Oglądaliśmy wasze prace dziesiątki razy. Najchętniej odwiedzilibyśmy wszystkie szkoły, ale jest to niemożliwe! Zatem nagradzamy was wyróżnieniami i mamy nadzieję na dalsze działania edukacyjno-kulinarne w ramach naszego projektu w waszych szkołach!

Klasa I ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II, Łaskarzew

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 STO im. Jana Nowaka Jeziorańskiego, Warszawa

Szkoła Podstawowa nr 353 im. „Wielkich Odkrywców”, Warszawa Wesoła

Szkoła Podstawowa nr 25 im. Jana Pawła II, Zabrze

Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św Dominika Savio, Lubin

Szkoła Podstawowa nr 356 w Warszawie, Warszawa

Szkoła Podstawowa PRYMUS, Zgorzelec

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Aleksander w Siedlcach, SIEDLCE

Szkoła Podstawowa w Janikowie, Janikowo

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka, SowczyceNagroda specjalna dla  Glorii Kowalskiej z klasy 1 w  Szkole Podstawowej w Młochowie